Hooaeg 2017 >>2018

50 logoSee aasta on kogu Rooma Klubile eriline – asutamisest möödub 50 aastat. Sellega seoses tehakse nii tagasi kui ettepoole vaatamisi, analüüsitakse, korrastatakse, vajadusel tehakse muudatusi, proovitakse uut, meenutatakse vana head.

Mida lähemale sügisesele juubelile, seda enam tasub ka siia piiluda – kavatseme kajastada seda meie planeedi ja kogu inimkonna pärast muretseva kogukonna tegemisi nii Eestist kui kaugemalt. Meie klubi ajalugu on toodud siin. Ajalugu ei jää seisma – me kirjutame seda ka täna.

Kui tunned, et Sinu maailmapilti juhib teadusmõtlemine, oled valmis koostööks, jagad Rooma Klubi printsiipe ja oskad neis kaasa raakida nii globaalses kui kohalikus kontekstis, anna endast teada ja tule mõnele ettekandekoosolekule.

Eeldame kandidaadilt nii akadeemilist kui elukogemust ja Sa esitled ennast ettekandega klubi ees. Pakume unikaalset seltskonda, rahvusvahelist võrgustikku ja väärtustuge.

Vt. siit Rooma Klubi uudiskirja, kus leiad ka Eesti klubi nupu >>news head


2052Lähtudes Rooma Klubi 1988.a Hartast on meie eesmärk jääda Eesti rahvuslikke huve esindama Rooma Klubi ideid järgides ja kajastades. 40 aastat tagasi ilmunud Raport “Kasvu piirid” oli omas ajas šokeeriv. 2052 on koondav idee, mille all püütakse kõigi Rooma Klubi gruppide poolt anda oma panus raportitena. Läbi raportite (meie kontekstis siis ka 2017 K. Vippi järjeraamatu ja ilmuva Aastaraamatu) vaadeldakse põhimõttelisi küsimusi ja probleeme, mis on tekkinud (või tekitatud) inimkonna ette uues arengufaasis. Vaatluste iseloom peab olema süsteemne ja kaugeleulatuva perspektiiviga.

Kasvu piirid ei pakkunud ennustusi. Selle asemel skitseeris see erinevaid arengute võimalusi. Ka 2052 on pragmaatiline. See julgeb pakkuda kõrgharitud oletusi, kombineerides andmeid, mudeleid ja tõsiteadust teadmistega inimloomusest ning süsteemide käitumisest. Läbivalt on Rooma Klubi iseloomustavaks, et ideid hindavad erinevate erialate spetsialistid. See annab arvamustele kandvuse ja usaldusväärsuse.

Siiani kogutud teadmised on piisavalt ehmatavad, et alustada tõsist diskussiooni põhjalike muutuste osas. Eesti Rooma Klubi püüab tuua valgust Eesti kontekstis.

2018-2Ideede kogumine on alanud: Rooma Klubi on alustanud tööd uue raporti koostamiseks, et selgitada välja süsteemsete vigade juured mitmest aspektist lähtuvalt:

  • Vajadus uuteks ühiskonna ja majanduse aluseks olevateks väärtusteks
  • Majanduse teooriate ja praktikate ümbervaatamise vajadus, selle allikate kindlustamine
  • Õiglasema ühiskonna loomine, töö tagamine
  • Valitsemise süsteemi loomine, mis arvestaks inimest selle keskmena

Muutuste sihil (Change Course): kuula avaldust Rooma Klubi sihtidest SIIN.

Eesti Rooma Klubi rahvusvaheline konverents CoR 50 toimub detsembri esimesel nädalal. Informeerime Klubi liikmeid ja sõpru ettevalmistustest jooksvalt. Ja ära unusta – Sinu ideed ja kaasa löömine on see, mis teeb klubist Klubi.