Raportid

Rooma Klubi on kinnitanud oma järjekordse raporti – 2014 so. Rooma Klubi seisukoha planeedi Maa olukorra ja võimalike arenguperspektiivide kohta. Ka see raport kannab küll ühe autori nime, kuid see, et Klubi seda oma raportina kinnitab, on loomulikult  kollektiivne otsus. Raport põhineb uutel teadusarengutel, vaatleb seni tehtud otsuste tagajärgi ning püüab hinnata kavandatud tulevikusuundade võimalikkust.

Sõna “raport” võib hirmutada kuid tegelikult on tegemist haarava ja silmaringi avardava lugemisega. Soovitame!

 1. Rooma Klubi raport – UGO BARDI “EXTRACTED”(2014)
  How the Quest for Mineral Wealth Is Plundering the Planet

  ugo bardi

  klikka

  Tänu meie headele partneritele Brüsselis, Belgias on ka meil nüüd võimalik seda raamatut uurida. Lugemiseks pöörduge aga jälle Klubi poole, klikates Kontakt. Oma koopia saate väga soodsa hinna eest tellida viidatud veebilehelt.

  1. Ugo Bardi artikli samal teemal leiate >> SIIT

  *vaadake ka lehel viidatud videot

  Millest raamat räägib, saate uurida klikates pildile ja järgides avanevaid lisalehti. Ärge häbenege Klubist läbi astuda ja tutvuda ka teiste materjalidega.

 2. Klubi vahenditele vastavalt püüame soetada ka teised viimase 5a raportid. Olge siis usinad liikmemaksu maksma. Raportite ülevaade SIIN. Kui on ettepanekuid valiku osas, andke sellest teada.
 3. Lisaks sellele raportile või kõrvutamiseks soovitame vaadata ka Kaupo Vippi ettekannet, mille leiate meie ettekannete arhiivist SIIN.

Ringmajandamine või ka kaudne majandus – Circular economy/ Make Resources Count. Ringmajanduse põhimõtteid on tutvustanud ka Eesti Rooma klubi. See on majandamise printsiip, mis oli tuntud igale talupojale, kuid industriaalühiskonnas on muutunud unustusest probleemiks. Mida teha jäätmetega? Kas nendega saab midagi kaulikku teha? Kas kahju on vältimatu?

 Uuri faktilehtede kohta SIIT.

CoR EU Chapter raporteid saab lehitseda ja ka tellida Klubi abiga. Vt Kontakt:


Eesti Rooma Klubi ei ole siiani esitanud oma prognooside kokkuvõtteid trükitud raportite vormis. Osaliselt kannab seda väljundit see koduleht – elektrooniline kogumik Klubi tegevusest ja analüüsidest, osaliselt on kättesaadavad traditsiooniliste aastalõpu konverentside ettekanded meie ekspertide poolt.

Eesti Rooma Klubi pakub loenguid ning arutluskeskkonda huvilistele ekspertidele ja nõukodadele. Toetame Eesti riigi püsimisele ja mõistlikule maailmakorraldusel suunatud koostööd. Oleme seotud mitme akadeemilise ja ekspertidele tugineva rühmitusega nii kodumaal kui üleilmselt.

Kui Teil on ettepanekuid raportite osas, mis võiksid tegelikkuses mõjutada eesti kestlikku arengut, oleme tänulikud. Kui teate, kuidas võiks paremini toetada niisuguste raportite või analüüside esitamist kas võimule, ekspertidele või avalikkusele, on Teie ettepanekud samuti oodatud. Meie kontaktid leiate siit.

3 thoughts on “Raportid”

 1. Pingback: Eesti Rooma Klubi

Sinu kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s