Ugo Bardi 2014

Rooma Klubi järjekordne raport – 2014 sisaldab Rooma Klubi seisukohad planeedi Maa olukorra ja võimalike arenguperspektiivide kohta. Ka see raport kannab küll ühe autori nime, kuid see, et Klubi seda oma raportina kinnitab, on loomulikult  kollektiivne otsus. Raport põhineb uutel teadusarengutel, vaatleb seni tehtud otsuste tagajärgi ning püüab hinnata kavandatud tulevikusuundade võimalikkust. Ugo Bardi on kirjutanud palju raamatuid, Rooma Klubi raportitena kaks.

Sõna “raport” võib hirmutada kuid tegelikult on tegemist haarava ja silmaringi avardava lugemisega. Soovitame!

Rooma Klubi raport – UGO BARDI “EXTRACTED”(2014)– ERKis lugemiseks laenutatav
How the Quest for Mineral Wealth Is Plundering the Planet

ugo bardi

klikka

Tänu meie headele partneritele Brüsseli CoR Euroopa Grupis on ka meil nüüd võimalik seda raamatut uurida. Lugemiseks pöörduge aga jälle Klubi poole, klikates Kontakt. Oma koopia saate väga soodsa hinna eest tellida viidatud veebilehelt.

*vaadake ka lehel viidatud videot

Millest raamat räägib, saate uurida klikates pildile ja järgides avanevaid lisalehti. Ärge häbenege Klubist läbi astuda ja tutvuda ka teiste materjalidega.Ugo Bardi artikli samal teemal leiate >> SIIT

Me uuristame, puurime ja kaevame, et saada ligi planeedi mineraalide küllusele, kuid ressursid, mida me piiritundeta kasutame on tasapisi ammendumas. Mineraalsed aarded, millede teke võttis miljoneid või isegi miljardeid aastaid on nüüd raisatud sajandite, mõnel juhul ka kümnendite jooksul. Kas tuleb aeg, mil meil on mineraalid päriselt otsas?

Ugo Bardi toob meieni tööstusliku kaevandamise üksikasjalise ajaloo, mis algas eellaste poolt tagasihoidlikult tööriistadeks vajalike kivide otsimisega. Autor jälgib seoseid mineraalide rikkuse ja impeeriumide, sõdade ja tsivilisatsioonide vahel ning näitab, kuidas kaevandamisest selle erinevates vormides sai üks suurimaid ülemaailmseid tööstusharusid. Bardi illustreerib mil viisil tänapäeva hiiglaslik tööstusliku kaevandamise masin hakkab näitama märke raskustest. Meil on veel palju mineraalaineid järel, kuid need tulevad kõrgema hinnaga ja üha raskemini.

Ressursside kahanemine ei ole ainus probleem. Kaevandamisel on selle tume külg. Reostusel on palju vorme ja see toob kaasa globaalseid tagajärgi, sh kliimamuutus. Bardi pakub kaaluka pilguheitmise meis ees ootavasse maailma.

Tule laenuta raamat lugemiseks ja kirjuta oma arvamus/ kokkuvõte. Kes kogu raamatut lugeda ei jaksa, kuid tahab ometi kursis olla, võiks lugeda seda SIIN.

 

3 thoughts on “Ugo Bardi 2014”

  1. Pingback: Eesti Rooma Klubi

Sinu kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s