Eesti Rooma Klubi, oma põhikirjalises tegevuses ei saada reklaame, ei tüüta oma lugejaid “hooaja parimate pakkumistega”. Ometi leiad vahel oma postkastist üsna isikliku meili, mille eesmärgiks on olnud kas
- anda teada mõnest huvipakkuvast avalikust väitlusest või kohtumisest, mis peaks aitama laiendada silmaringi laiemal seltskonnal kui Klubi liikmelisus seda võimaldab
- tuua esile hooaja kokkuvõttena akuutsed teemad, äramärkimist vajavad fookused ja säravamad tähed Klubis ja selle sõprade ning toetajate hulgas.
Uudiskirjade koostamisel ja saatmisel oleme silmas pidanud hooajalisust – ERK töötab kolmes hooajas: sügisene “semester” ja kevadine hooaeg, mille lõpetame reeglina mais ning suvel keskendume akude laadimisele, omavahelisel mitteformaalsele läbikäimisele ja partnerite külastamisele ning oleme katsetanud ka nn suvekooli vorme seminaride ja mõttetalgutena. Kuna paljud meist on talupidajad või elavad maal, pole ruumi leidmine koormav ja pisike reis läbi ilusa Eestimaa on boonuseks.
Me elame juba mõnda aega seninägematus infotulvas. Seetõttu on selle info edastamisel ja esitlemisel järjest olulisem ülevaatlikkus ja võimalus kiireks “klikiks”.
Otsustasime seda arvesse võttes panna mõned olulisemad avalikud uudiskirjad nüüd ühele lehele, et muuta tagasivaade ja võimalik otsing Sulle mugavamaks. Täiendame seda lehte, nii et oled ikka oodatud klikkama, kui selleks märku anname kas kirja teel või ERK sotsmeedia kanalitel.
Kevad 2022
Sügis 2021
Kevad 2021
Sügis 2020
Kevad 2020
2022-2025 juhib Eesti Rooma Klubi tööd President Alvar Soesoo. Teda toetab ERK juhatus ja tegevjuht, asutaja ja 20+ aastat Klubi hoidjana toimetanud Juhan Telgmaa. ERK meediat on viimased 8 aastat korraldanud Tuuli Stewart.
Viimased hooajad
Viimastel hooaegadel oleme ka hooajad koondanud ühele ülevaatlikule lehele. Leia eelnevad hooajad siit:

Aita kujundada uus hooaeg
Meid loevad kümned tuhanded, meie järgijat hulk kasvab igas kuus. See tähendab, et Eesti vajab sellist Klubi ja neid arutlusi. ERK uus juhatus on koostanud hooaja kava, kuid seekord anname sõna ka auditooriumile – milline globaalsete küsimuste ümarlaud või sümpoosion on just praegu vajalik? Enne vastamist vaata veelkord eelpool viidatud hooaegu ja neis arutatut.
Eesti Rooma Klubi tegutseb avalikes huvides.
Oleme ka varem küsinud oma lugejate ja fännide arvamust selle kohta, mis on need globaalküsimused, mis Eestit kõige rohkem mõjutavad või kus meie saaksime sisuliselt kaasa rääkida.
Eesti Rooma Klubi kombeks on tuua ühe laua taha riik, ametnik, rahvavaheline teadmine, teadlased ja kohalikud ettevõtjad. Meie vabadus ja vastutus on kujundada see, kuidas tõlgendame suurt maailma siin nüüd ja praegu, et meil oleks just selline Eesti, mida tahtsime.
Teeme ka väikese küsitluse:
kas Sinu arvates oleme lähenemas 30 aastat tagasi unistatud Eestile või sellest kaugenemas?
- Küsimused, mida ERK peaks kindlasti avalikult arutama kevadel 2022
- Sisukad esinejad, kellede sõna neis küsimustes usaldad
Kirjuta oma arvamus kommentaari kasti – jah, me loeme seda ja sisukad arvamused (autori loal) avaldame ERK meedias.
Tiiu Kuurme:
Siin minu arvamus ühe teema kohta, mis on põletavalt aktuaalne, aga millest peaaegu ühiskonnas ei räägita. See on neoliberalistliku ideoloogia pealetung, selle hiiliv söövitamine igasugustesse seadustesse, tegevustesse, inimeste teadvusesse. See hävitab pseudoideoloogiate abil ilukõne kardina taga üldinimlikke väärtusi. Praegu on see nn euroopalike väärtuste nime all imbunud isegi lasteaia õppekavasse, seaduseelnõu on muutmisel. Inimesed ei tunne neid asju ära. Käibel on mõiste posthumanism. Mis on selle sisu? Seda peaks arutama, soomlased arutavad. Üldse viimaste aegade sotsioloogiline teadmine on puudu juba terves ühiskonnas. Piirid on justkui lahti, aga elame kui kotis, vana harjumus nõukogude ajast, kus mõiste sotsioloogia kutsus esile nõiaprotsesse. Ega praegune aeg pole targem. Vaat need asjad vääriksid küll ülesvõtmist, sest käibiv ideoloogia mõjustab kõiki muidki teemasid. Neoliberalismist olevat rahvusvahelisel areenil ilmunud 37 raamatut.
LikeLike