ERK blogi

Tere tulemast!

Ei, Eesti Rooma Klubi ei ole alustanud uut blogi. Tegime lihtsalt eraldi lehe, et Sul oleks mugavam jälgida, mis toimub. Samad artiklid on leitavad ka põhilehe parempoolses veerus. Kasuta ka otsingut lehel, et leida huvipakkuv teema või autor.

Kõrval:
ERK aastaonverentsi 2019 plakat


ERK hiljutised kirjutised

ERK Metsasümpoosion 2020

Eesti Rooma Klubi kutsus septembris 2020 kokku eriolukorra tõttu ära jäänud Metsasümpoosioni. Korraldas ERK Looduse/ keskkonna toimkond, toetasid KKM ja EMPL.
Käsitleti mitte metsapoliitikta kogu selle laiuses ja sügavuses vaid seda, mis on kirjas Euroopa Roheleppes (EGD). Vt ka ERK ettepanekud Roheleppe osas.
Sümpoosioni tulemusena vormusid seisukohad, mida tuleks Eestil võtta, mida jätta EGD metsaideestikust. Sümpoosion oli eesti keeles, tulemused esitame tõlkena meie katusorganisatsioonidele EEB ja Rooma Klubi.

Jätka lugemist

Tulevikuenergeetikast tsivilisatsiooni jätkusuutlikkuse vaates. Kaupo Vipp

See arenev leht koondab endasse materjali antud ettekande ja järgneva arutelu kohta. Kaupo töötab komplekssüsteeme käsitleva triloogia kolmanda osa kallal. Sellele saab hoogu lisada oma tunnustustoetusega. Võta ühendust. Globaalpohmelus Lokaalravitsus …. /paku pealkiri/ Asjalikele osalejatele juba ilmunud raportid ürituse erihinnaga 12€. Kaupo Vipp on Eesti Rooma Klubi liige, tuntud ja …

Jätka lugemist

Majandusmudel, rahasüsteem ja muutuste aeg. Avalik arutlus

Rooma Klubi sai aastal 1972 tuntuks raamatuga „Kasvu piirid“, millega juhiti inimkonna tähelepanu asjaolule, et lõputu kasv lõplikul planeedil pole võimalik. Selles raamatus prognoositi, et 2020 aasta paiku algavad dramaatilised muutused – ja need ongi alanud.
Mõtleme, miks on kapitalistliku turumajanduse mudel ja fiat-/võlaraha süsteem ammendamas oma arenguvõimalusi ja arutleme, millega seda saaks asendada.
Märksõnad: vabaturumajandus ja vabaraha, sotsiaalne turumajandus ja kaduraha, kohalik alternatiivraha.

Jätka lugemist

Metsastrateegia Euroopa Roheleppes

Eesti Rooma Klubi järeldused ERK Metsasümpoosionilt 17. septembril 2020, KKMs Sümpoosion võttis aluseks Euroopa Komisjoni (EC) 11. detsembri 2019 teatise „Communication from the Commission to the European Parliament, The European Council, the Council, the European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions. The European Green Deal“.[1] metsapoliitikat …

Jätka lugemist

Hooaeg 2021

See, mida me täna näeme kriisina, on algus, väidab Rooma Klubi. Väidab nii mitte tunde või Taro pealt, vaid võttes arvesse teaduslikul mõtlemisel seisvat põhjus-tagajärg seoseid, matemaatilisi arvutusi ja inimkonnale teada olevat loogikat. See kriis ei “lähe mööda”, raputused saavad olema sügavad, ajaloos seni nägematud. Millised? Hoia silm peal, liitu meie lugejate ja kaasa mõtlejatega.

Jätka lugemist

ERK hooajad

Iga Eesti Rooma Klubi aasta möödunud 20st on olnud oma aja nägu, nende inimeste nägu, kes on selles ajas olnud aktiivsed ja tooni andvad.

Jätka lugemist

Tahaksid olla esimeste seas, kes kuumast artiklist kuuleb?

Meist

Iga hooaeg toob natuke ka oma nägu nii Rooma Klubi, selle osana Eesti Rooma Klubi (ERK) teemadesse, kuid juba rohkem kui 50 aastat hoitakse üht põhiist kurssi: Rooma Klubi on loodud vastuseks inimkonna ja planeedi ees seisvatele kriisidele

Klubi koondab mõtlejaid ja praktikuid, et selgitada neid kriise ja võimalusel pakkuda lahendusi. ERK koondab eksperte erinevatelt elualadelt, poliitikuid ja arvamusliidreid, sekkumata päevapoliitikasse ja nähes seoseid lokaalse/globaalse vahel.
Uuri, mis on toimumas.

Kas proovime ühesmõtlemist?