Presidendid

Vastavalt Põhikirjale valib Eesti Rooma Klubi üldkogu oma presidendi kolmeks aastaks. Presidendiks valitakse isik, kel on väärikas akadeemiline taust, kes on tuntud nii võimu kui vaimu koridorides ja kelle hääl kostub. President on küll peamiselt esindusisik, kuid määrab oluliselt nii Klubi nägu kui väljendab ka selle meelsust. Olulistes otsustes on presidendi hääl määrav.

Lisaks presidendile valitakse juhatuse poolt reeglina asepresident.

Eesti Rooma Klubi presidendid läbi aja:

  • Arvi Hamburg              10.12.2018 – detsember 2021
  • Andres Tarand              27.03.2018 – 10.12.2018 presidendi kt.
  • Ülo Vooglaid                 13.12.2017 – 27.03.2018
  • Andres Tarand              28.11.2011 – 13.12.2017
  • Jüri Kann                     12.12.2008 – 28.11.2011
  • Hardo Aasmäe              22.02.2003 – 12.12.2008
  • Ülo Vooglaid                 09.01.2001 – 22.02.2003

2018 valis Rooma Klubi oma auliikmeks Eesti Rooma Klubi liikme Dr. A. Tarandi.
Auliige kannab oma kohustusi 5 aastat.