Eesti Rooma Klubi (ERK)

The Club of Rome is an organization of individuals who share a common concern for the future of humanity and strive to make a difference. Our members are notable scientists, economists, entrepreneurs and community influencers, high level civil servants and former heads of state from around the world. Our mission is to promote understanding of the global challenges facing humanity and to propose solutions through scientific analysis, communication and advocacy.


Eelogo_web_whitesti Rooma Klubi (ERK) on poliitikaväline mõtlejate ühendus, mis asutati 9. jaanuaril 2001 Tallinnas. Täna on ERK liikmeteks Eesti väljapaistvad teadlased, ühiskonna-, kultuuri- ja majandustegelased. Klubi eesmärgiks on tuua avalikkuse ette globaalse kandvusega probleeme, tulevikunägemusi ja -stsenaariume suhtestatuna Eesti kultuuriruumiga ning toetada üldsuse paremat mõistmist ja iga inimese vastutusest Maa saatuse eest.

ERK on Eesti rahvuslik ühendus Rooma Klubi ülemaailmses võrgustikus. Katusorganisatsioon Rooma Klubi on asutatud 1968 Itaalias ühendades praegusi ja endisi riigipäid, ÜRO bürokraate, tipp-poliitikuid, diplomaate, teadlasi, majandustegelasi ja äriliidreid üle maailma. 2008 aastast on Rooma Klubi peakorteri asukoht Winterthur, Šveitsis.

Eesti Rooma Klubi ei tekkinud tühjale kohale. Sellele eelnes Eesti Tuleviku Kongressi loomine 6. märtsil 1992. Selle juhatusse valiti Lembit Valt, Arno Köörna, Edgar Savisaar, Harri Õunapuu, Raivo Vilu, Hans Trass ja Ants Roose. Tõsi – siis veel ei ühtegi naist.
<<< Kuula  >>>

mõtlejate klubi algus – Õiglane, Valt & Naan

Soiku jäänud initsiatiivile anti uus elu juba Eesti Rooma Klubi nime all tänu Juhan Telgmaa algatusele ja esimestele praktilistele sammudele ELKS osana. Üleilmse Rooma klubi tegevused olid toona seotud 2009 programmiga “A New Path for World Development” (maailma arengu uus liikumistee). 1972 aastal “Kasvu piirides” esile toodud probleemid olid veelgi teravamad ja kiiremini arenevad.

Programmil on viis teemat: 1) keskkond ja ressursid, 2) globaliseerumine, 3) rahvusvaheline areng, 4) sotsiaalne muutumine, 5) rahu ja julgeolek. Klubi Eesti haru püüab hoida oma tegevuse sarnastes teemagruppides, liites globaalsed teemad kohalike arengute analüüsimise ja prognoosimisega. Viimastel aastel on fookus olnud suunatud CoR raportitele, tugevnenud on side valitsejatega.


2052Tänane Eesti Rooma Klubi on oma reserveeritud akadeemilisuses avanenud ka laiemale huviliste ringile. Esmalt läbi kodulehel pakutavate klubi ettekannete kajastuse. Meenutuste kõrval peaks see pakkuma kaasa mõtlemise võimalust teemadel, mis kujundavad meie riigi või planeedi nägu täna ja tulevikus. Veenva järjekindlusega on klubi oma igakuistel ettekande-kogunemistel lahanud teemasid, mis antud hetkel ei näigi olevat põhivoolu pealkirjadeks, kuid ajalugu näitab, et muutuvad selleks kolme-viie aasta pärast. Just tuleviku tunnetamine ja võimalike lahenduste vormimine on nii üleilmse kui Eesti Rooma Klubi ülesandeks ja sisuks. Vast tasub siinseid postitusi just selles võtmes lugeda.

ERK poole võib pöörduda ekspertarvamuse koostamiseks või

ettekannete tellimiseks, sh rahvusvahelise koostööna. Aitame ka üldist haritust ja teadlikkust tõstvate väljendusvormidega oma kompetentsi ulatuses.

Maailm on ja on ikka olnud keeruline. Kas me saame kaasa rääkida? Milles ja kuidas? Klubi ümbritsenud salapära kergitamine peaks julgustama ka lugejat olema tõene ja osalema otsingutes. ERK aastalõpu konverentsid on avatud laiemale huviliste ringile, ettekandeid on võimalik tellida ka klubivälistele auditooriumidele. Jälgi mee kalendrit.

2006

kohtumine Soome Rooma klubi juhatusega

Kas maailm on 18 aastaga muutunud? Meie ise või meie vaated? Lisame käsitletud teemasid alates värskematest, liikudes tagasi kuni klubi asutamiseni aastal 2001. Ootame Teid lugema ka edaspidi, sest loodame siin pakkuda omalaadset läbilõiget maailma ja Eesti viimase 15 aasta arengutest ning killukest eesti kultuuriloost läbi ühe mõttekoja töö.

Konkreetsete küsimustega klubi tegevuse või Teid huvitavate materjalide kohta palume pöörduda ERK juhatuse või peasekretäri poole.

Sinu kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s